Przejdź do głównej zawartości

Przygoda Sołtysa w magazynie Pixel

W połowie lat 90. przygodówki osiągają apogeum popularności. Under A Killing Moon, Phantasmagoria, Full Throttle czy The Beast Within pozwalają wierzyć, że gatunek ma się świetnie i jeszcze przez wiele lat będzie bawił graczy. W szranki ze światowymi gigantami próbuje stanąć rodzimy Sołtys.

Polska produkcja, przygotowywana pod szyldem Laboratorium Komputerowego Avalon, nie może oczywiście rywalizować z zachodnimi konkurentami grafiką w wysokiej rozdzielczości, animacjami full motion video czy udziałem aktorskich gwiazd, ale ma inne, istotne dla naszych graczy atuty: ruszy już na prastarym PC AT z monochromatycznym monitorem, z myślą o osobach, które nie posiadają jeszcze kart dźwiękowych, do zestawu dołączono kasetę magnetofonową zawierającą muzykę z gry, a dla miłośników literatury w instrukcji obsługi umieszczono zabawne opowiadanie. Jest też zaleta podstawowa: humor rodem z Wąchocka...

-- ciąg dalszy obszernego artykułu o jednej z najbardziej oryginalnych polskich przygodówek znaleźć można w 15. numerze magazynu Pixel. Życzę owocnej lektury.