Przejdź do głównej zawartości

Bajty polskie, wydanie 2.0

"Bajty polskie" - pierwsza (i nadal jedyna) książka o historii polskich gier komputerowych i polskich graczy - ukazały się w 2011 roku, spotykając się z ciepłym przyjęciem czytelników. Szczególnie miłe były dla mnie opinie aktywnych fanów dawnej mikroinformatyki, najczęściej uczestników opisywanych zdarzeń do dziś wiernych swoim ośmio- i szesnastobitowcom. To właśnie oni wystawili "Bajtom" cenne świadectwo merytorycznej poprawności, przy okazji wskazując jednak wiele nowych, atrakcyjnych wątków. W miarę jak zbieraliśmy z Mariuszem kolejne opowieści weteranów, znajdowaliśmy nowe źródła drukowane, weryfikowaliśmy fakty i opinie, stawało się dla nas jasne, że historia grania w Polsce wciąż pozostaje opowiedziana nie do końca.

Gdy udało się nam dotrzeć do nieznanych polskich klonów konsoli Pong, do Bogdana Misia, który jest autorem wersji zabawy w kółko i krzyżyk na pierwszy polski komputer XYZ, do informatyków z działu oprogramowania eksportowego Karen czy do twórców Web Mastera na Atari serii 400/800 - prawdopodobnie najstarszej polskiej gry mikrokomputerowej - uznaliśmy, że "Bajty" dojrzały do drugiego wydania.

Przy okazji dopisywania kolejnych fragmentów, poprawiliśmy również i uzupełniliśmy te już istniejące, przeredagowując tekst oraz zmieniając strukturę i kolejność części rozdziałów - w efekcie książkę czyta się teraz znacznie przyjemniej.

"Bajty" w wersji 2.0 można kupić w formie ebooka (epub/mobi) za pośrednictwem strony wydawnictwa e-bookowo. Dla tradycjonalistów przygotowaliśmy także edycję papierową z nową okładką. Jej nakład jest symboliczny, toteż zainteresowanych proszę o kontakt.

Więcej informacji o książce można znaleźć na tej stronie.